Psali o nás

 

Věc:  Reakce – ukončení spolupráce s firmou Gepro, s.r.o.

Na základě informací zaslaných firmou Gepro, s.r.o. ze dne 18.03.2014 považujeme za důležité Vám sdělit následující:

Naše společnost je dlouholetý dodavatel dat do všech geografických informačních systémů (dále jen GIS) běžně používaných v České republice. Jsme suverénní společností, která se vždy snažila dodávat svým obchodním partnerům jenom taková řešení, která splňují v dané době jen ty nejvyšší technologické požadavky a trendy v geoinformatice. Již delší čas softwarové produkty firmy Gepro těmto trendům neodpovídají, na což jsme je upozorňovali a žádali je o nápravu. Jelikož situace se delší dobu nezlepšovala, rozhodli jsme se Vám nabídnout moderní technologii v geoinformatice GEOPORTAL GEOSENSE. Tuto skutečnost řada našich zákazníků již ocenila a přešla k technologii 21.století. Toto však není poškozování společnosti Gepro. Pokud bychom akceptovali technologické trendy nastavené touto společností, znamenalo by to poškozovat především zájmy klientů, tedy Vás našich obchodních partnerů. Rozhodli jsme se Vám tedy nabízet kvalitní GIS produkty nikoliv jen prohlížečky dat.

Naše společnost není dodavatelem a ani vývojářem SW produktů, ale především dodavatelem kvalitní geografických dat a služeb do těchto systémů. Samozřejmostí je, že jsme i nadále schopni dodávat data do všech GIS systémů, tedy i do systému MISYS. Rozhodnutí společnosti Gepro na toto nemá vliv.

V případě dalších dotazů mne neváhejte kontaktovat.

S přátelským pozdravem Ing. Pavel Petřík, jednatel společnosti

 
 

Geoportál pro Město Loket - tisková zpráva v Sokolovském deníku

Město Loket v pátek dopoledne spustilo bezplatný přístup do mapového Geoportálu. Webová aplikace umožní občanům nahlédnout do mapových podkladů města .... Čtěte více na:  https://sokolovsky.denik.cz/z-regionu/loket-zpristupnil-obcanum-elektronicke-mapy-20131124.html

INTERNET EFFECTIVENESS AWARDS STŘÍBRNÁ MEDAILE PRO GEOPORTÁL 

V soutěži o nejefektivnější projekt českého internetu Internet Effectiveness Awards získala webová aplikace Geoportál v kategorii „Neziskový sektor, lidská práva a životní prostředí“ skvělé druhé místo. Geosense, s.r.o. se do 7. ročníku soutěže přihlásila s aplikací, jež umožňuje snadnou práci s mapovými podklady důležitými pro samosprávu, státní správu, občany i privátní sektor. Základní verzi této služby poskytujeme všem obcím v ČR zdarma.

iea

Geosense se do sedmého ročníku soutěže,v němž do posledního kola postoupilo 44 finalistů, přihlásila se svou webovou aplikací, jež umožňuje snadnou práci s mapovými podklady (např. s podklady katastru nemovitostí) důležitými pro samosprávu, státní správu, občany i privátní sektor. Služba je v základní verzi poskytována zdarma všem městům a obcím v České republice.

 

    „Projekt, jehož vývoj trval tři roky, jsme vytvořili především proto, aby si i menší a střední obce měly možnost pořídit finančně dostupný a zároveň na ovládání nenáročný geoinformační systém, jenž jim ale poskytne veškeré nástroje, které jsou pro uživatele potřebné. Donedávna totiž GISy, které byly velmi drahé a navíc složité, používala převážně větší města,“ vysvětluje JUDr. Jan Zvoník, MBA, technický ředitel Geosense s.r.o.

„Aplikace je výjimečná tím, že jsme tyto portály připravili pro každou obec. Již v základní verzi tak dostávají starostové do ruky nástroj, jenž jim značným způsobem ulehčí každodenní agendu. Zároveň je rozšiřitelný o další funkce a moduly tak, že vyhovuje i zákazníkům s vysokými požadavky,“ dodává Jan Zvoník.

Portál ocení i ti, kdo potřebují evidovat majetek a pracovat s mapovými podklady – říká se totiž, že až 70% všech informací lze zobrazit v mapě. Hlavní cílovou skupinou jsou obce, ale mezi uživatele se čím dál častěji připojují i správci majetku nebo velké společnosti vlastnící větší množství pozemků. Portál v současné době využívá více než tisícovka obcí v ČR (z celkového počtu cca 6400) a další komerční společnosti či příspěvkové organizace státu.

 

ZPRAVODAJSKÝ DENÍK E15: MAPOVÝ PORTÁL NEJEN PRO OBCE

Mapový portál je nyní stále dosupnější i pro firmy! Facility management, správa menších i větších areálů včetně jednoduchého systému, ve kterém je možné propojení s daty z bezpečnostních kamer, oplocení pozemků, informace z požárních hlášičů a mnohem více dle Vašich potřeb - to vše na Vašem Mapovém portálu! 
Více se dočtete zde v rozhovoru s Ladislavem Čapkem pro zpravodajský deník E15.

 

O GEOPORTÁLU E PÍŠE VE SVĚTĚ BYZNYSU A FINANCÍ

Náš Mapový portál využívají v USA lyžařské areály, těžaři i správcové budov či velkých komplexů. Díky zkušenostem nasbíraným v České republice jsme dokázali Geoportál nabídnout také na americkém trhu! O rozdílech v územním plánování v Česku a USA si můžete přečíst v dnešním tištěném vydání deníku E15 nebo na tomto odkazu.